Victorie grea pentru naţionala lui Pancu. România U21 a învins Armenia U21, la Erevan, cu un gol marcat în ultimul minut

Selecţionta U21 a României a reluat campania de calificare la Campionatul European din 2025. Tricolorii au învins, marţi, în Grupa E, selecţionata Armeniei, scor 1-0, la Erevan.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Cristian Mihai, în minutul 89.
În clasamentul Grupei E, România a trecut pe primul loc, cu 13 puncte, urmată de Elveţia, cu 11 puncte dar un meci mai puţin disputat, Albania, cu 10 puncte, Finlanda cu 7, Muntenegru cu 4 şi Armenia cu 2.
Elveţia şi Albania se vor întâlni de la ora 18.
La turneul final al Campionatului European U21 din Slovacia, ce va avea loc în vara anului viitor, se califică direct toate cele nouă câştigătoare de grupe, plus cele mai bine clasate trei echipe de pe locul 2, urmând ca restul selecţionatelor de pe locul secund să joace între ele un baraj tur-retur.